طریقه نصب bigbluebutton ( بیگ بلو باتن )

طریقه نصب bigbluebutton ( بیگ بلو باتن )

برای نصب و راه اندازی بیگ بلو باتن به یک سرور مجازی خام  که روی آن سیستم عامل ubuntu نصب شده و شامل امکانات سخت افزاری که در ادامه مطلب به آنها اشاره شده نیاز داریم. برای برگزاری وبینار ها و کلاس های آنلاین می توانید از bigbluebutton استفاده کنید که دارای امکانات بسیاری در این زمینه است.

نصب bigbluebutton بسیار ساده است و با اجرای یک خط کد می توانید اقدام به نصب آن کنید فقط در مواردی که با ارور مواجه شوید نیاز است که یک کارشناس سرور شما را بررسی کند و ارور را رفع نماید و یا مجدد اقدام به نصب کند. ( سفارش نصب بیگ بلوباتن )

امکانات حداقلی سخت افزاری که برای راه اندازی بیگ بلو باتن لازم است شامل 4 گیگ رم ، 4 هسته سی پی یو و 50 گیگ هارد می شود که این میزان هارد بسته به ذخیره سازی رکوردهای وبینار متفاوت است و اگر می خواهید همه رکورد کلاس های برگزار شده را به صورت آرشیو داشته باشید و به کاربرانتون ارائه دهید می بایست این میزان فضا را بیشتر در نظر بگیرید تا در آینده دچار مشکل نشوید. برای نصب بیگ بلو باتن نسخه 2.2 از ubuntu 16.04 استفاده کنید.

ابتدا از طریق کنسول یا نرم افزار شبیه ساز سرور ( putty ) به سرور مربوطه وصل شوید سپس کد زیر را کپی کرده و داخل putty جاگذاری نمایید و اینتر بزنید تا عملیات نصب شروع شود، با توجه به سرعت اینترنت سرور در صورتی که در هنگام نصب خطایی رخ ندهد چیزی بین 15 تا 40 دقیقه زمان لازم است تا نصب کامل شود.

wget -qO- https://ubuntu.bigbluebutton.org/bbb-install.sh | bash -s -- -v xenial-220 -a

بعد از اینکه نصب با موفقیت انجام شد می توانید دموی برنامه را نیز نصب کنید تا توسط آن بیگ بلو باتن را تست کنید که به درستی کار می کند یا خیر ، توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید از تمام امکانات بیگ بلو باتن ( ضبط صدا ، استفاده از وب کم و اشتراک گذاری دسکتاب ) استفاده کنید می بایست یک ساب دامنه را به این سرور از طریق a رکورد متصل کنید و تنظیمات ssl را روی سرور بیگ بلو باتن انجام دهید. به دو صورت می توانید این تنظیمات را انجام دهید اگر ساب دامنه شما دارای گواهی ssl است از آن استفاده کنید اگر فاقد آن است تنظیمات تست https را انجام دهید.

در صورتیکه موفق به انجام این کار نشدید می توانید اینکار را به کارشناسان ما بسپارید و از طریق لینک زیر فرم مربوطه را پر نمایید تا در اسرع وقت عملیات نصب و راه اندازی برای شما انجام شود.

- نمایش وبینارهای فعال و نفرات آنلاین

 

    هزینه نصب و راه اندازی   

 

 

1 نظر

سید محمد حسین جزایری

سید محمد حسین جزایری

شنبه, 07 تیر 1399 00:38

عالی

ثبت نظر